Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Spotkanie w sprawie nowego podręcznika dla klas I

Joanna Berdzik i Ewa Dudek – wiceministrowie edukacji narodowej wzięły dziś udział w spotkaniu z dyrektorami wojewódzkich placówek doskonalenia nauczycieli. Jego celem były m.in. prezentacja podręcznika, ale przede wszystkim omówienie przygotowania szkół i nauczycieli do pracy z „Naszym Elementarzem”.

- Spotkania z dyrektorami wojewódzkich placówek doskonalenia nauczycieli to tylko jeden z elementów działań związanych z wdrożeniem darmowego podręcznika dla klas pierwszych. Kolejne to m.in. spotkania informacyjne wojewódzkich placówek z dyrektorami szkół (ok. 13 500 osób), a także spotkania informacyjno-metodyczne dla nauczycieli – mówi Joanna Berdzik, wiceminister edukacji narodowej. - Wszystko po to, by nauczyciele byli przygotowani do pracy z elementarzem – dodaje.
  
W trakcie dzisiejszej dyskusji rozmawiano o planowanych działaniach Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji, służących przygotowaniu szkół do pracy z nowym podręcznikiem. Omówiono też udział publicznych placówek doskonalenia nauczycieli w przygotowaniu zarówno szkół, jak i nauczycieli.

Na spotkaniu zaprezentowano m.in. regulacje prawne towarzyszące wprowadzeniu podręcznika, a także zmiany w przepisach dotyczących podstawy programowej. Zaprezentowano także podręcznik. 

Przypomnijmy, od niemal dwóch tygodni na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl z treścią „Naszego Elementarza”, a także jego stroną graficzną, może zapoznać się każdy. 

Każdy też ma szansę przesłać MEN swoje uwagi. Konsultacje trwają do jutra – 30 kwietnia 2014 r.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej


źródło: www.men.gov.pl


« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional