Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Spotkanie w sprawie nowego podręcznika dla klas I

Joanna Berdzik i Ewa Dudek – wiceministrowie edukacji narodowej wzięły dziś udział w spotkaniu z dyrektorami wojewódzkich placówek doskonalenia nauczycieli. Jego celem były m.in. prezentacja podręcznika, ale przede wszystkim omówienie przygotowania szkół i nauczycieli do pracy z „Naszym Elementarzem”.

- Spotkania z dyrektorami wojewódzkich placówek doskonalenia nauczycieli to tylko jeden z elementów działań związanych z wdrożeniem darmowego podręcznika dla klas pierwszych. Kolejne to m.in. spotkania informacyjne wojewódzkich placówek z dyrektorami szkół (ok. 13 500 osób), a także spotkania informacyjno-metodyczne dla nauczycieli – mówi Joanna Berdzik, wiceminister edukacji narodowej. - Wszystko po to, by nauczyciele byli przygotowani do pracy z elementarzem – dodaje.
  
W trakcie dzisiejszej dyskusji rozmawiano o planowanych działaniach Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji, służących przygotowaniu szkół do pracy z nowym podręcznikiem. Omówiono też udział publicznych placówek doskonalenia nauczycieli w przygotowaniu zarówno szkół, jak i nauczycieli.

Na spotkaniu zaprezentowano m.in. regulacje prawne towarzyszące wprowadzeniu podręcznika, a także zmiany w przepisach dotyczących podstawy programowej. Zaprezentowano także podręcznik. 

Przypomnijmy, od niemal dwóch tygodni na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl z treścią „Naszego Elementarza”, a także jego stroną graficzną, może zapoznać się każdy. 

Każdy też ma szansę przesłać MEN swoje uwagi. Konsultacje trwają do jutra – 30 kwietnia 2014 r.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej


źródło: www.men.gov.pl


« powrót
Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Zgoda jest wymagana
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail/numer telefonu komórkowego informacji handlowej od spółki Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. K. oraz wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.
Obowiązek informacyjny
Działając zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1), dalej jako :”r.o.d.o.” informujemy, iż:
 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest …spółka Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Granicznej 46,dla której Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego prowadzi akta rejestrowe pod nr KRS 0000492823 , NIP 725-193-34-48.
 • W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: abi@mojebambino.pl.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • marketingowym Administratora, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) r.o.d.o.;
  • przesyłania informacji handlowej, w tym realizacji usługi Newsletter pod warunkiem wyrażenia odpowiedniej zgody (art. 6 ust. 1 lit a) r.o.d.o.).
 • Dane osobowe będą przetwarzane do czasu realizacji celu, dla którego zostały zebrane lub do momentu ewentualnego odwołania przez Panią/Pana zgody, a następnie przez okres niezbędny do zabezpieczenia ewentualnych roszczeń związanych z przetwarzaniem danych.
 • Pani/Pana dane osobowe będą udostępniane tylko podmiotom, którym Administrator ma obowiązek przekazywać dane na gruncie obowiązujących przepisów prawa.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • Żądania praw podmiotów danych również można zgłaszać pod adresem e-mail: odwolania_zgody@mojebambino.pl.
 • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy r.o.d.o.
 • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji celów, dla których zostały pobrane.

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional