Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
konkursu MALUCH 2014 rozstrzygnięty

Znamy już wyniki konkursu MALUCH 2014. W tegorocznej edycji dofinansowanych zostanie ponad 20 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło 101 mln zł na ich utrzymanie i budowę nowych. W tym roku o środki z programu mogły ubiegać się gminy, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe.

 

Program cieszy się bardzo dużą popularnością. Niektóre gminy zgłaszają się co roku, podkreślając, że to dla nich ogromne wsparcie, a często również warunek działania żłobka – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

 

Tegoroczny Program MALUCH jest realizowany w jednej edycji, podzielonej na trzy moduły. Moduł pierwszy dotyczy tworzenia nowych miejsc opieki nad najmłodszymi, drugi  i trzeci - utrzymania już istniejących. Dwa pierwsze skierowane są do gmin, trzeci do pozostałych podmiotów.

 

Na utworzenie nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi oraz zapewnienie ich funkcjonowania przeznaczono 40 mln zł. Dofinansowanie na 2 129 nowych miejsc otrzymają 53 gminy, z czego 1 879 będą to miejsca w żłobkach, 140 przy opiekunach dziennych i 110 w klubach dziecięcych.

 

Dzięki środkom z programu MALUCH 2012 mogliśmy otworzyć nasz żłobek i klub dziecięcy. Dostosowaliśmy pomieszczenia do potrzeb najmłodszych, następnie wyposażyliśmy sale zabaw, kuchnię, kupiliśmy meble, zabawki, oraz m.in. zjeżdżalnię na plac zabaw. Bez tych pieniędzy nie moglibyśmy zapewnić opieki 50 maluchom. To jedyny żłobek w całym powiecie, bardzo oczekiwany przez rodziców – wyjaśnia Alicja Misiak, dyrektor Żłobka nr 8 w Staszowie.

 

Na utrzymanie już istniejących placówek 108 gmin otrzyma kolejne 40 mln zł. Zapewni to utrzymanie 5481 miejsc opieki. Środki otrzymały wszystkie projekty zgłoszone do tego modułu konkursu - żłobki z 99 gmin, kluby z 9 gmin i opiekunowie dzienni z 2 gmin.

 

Dofinansowanie z MALUCHA przeznaczyliśmy m.in. na zatrudnienie dodatkowej opiekunki oraz uzupełnienie wyposażenia. Dodatkowo, dokupiliśmy pomoce dydaktyczne, baseniki z piłeczkami, które dzieci uwielbiają, wyposażyliśmy także altankę w ogrodzie dla najmłodszych dzieci – mówi Małgorzata Dubiel, dyrektor żłobka w Żorach, który dofinansowanie otrzymuje od 2011 roku.

 

Dofinansowanie funkcjonowania działających już miejsc opieki, o które mogły ubiegać się osoby fizyczne, przedsiębiorcy czy organizacje pozarządowe, wyniesie dodatkowe 21 mln zł. W konkursie zakwalifikowano 573 oferty, czyli 13 340 miejsc opieki nad małymi dziećmi, z czego 10 781 miejsc w żłobkach.

 

To trzeci rok funkcjonowania programu. Mamy już w Polsce 1511 żłobków i klubików dziecięcych. Łącznie to 55 tys. miejsc dla dzieciaków. Cieszę się, że dzięki niemu mogą otrzymać dodatkowe wsparcie. Środki z konkursu zmniejszają opłaty ponoszone przez rodziców i ułatwiają im powrót do pracy - mówi minister Kosiniak-Kamysz.

 

W żłobku mamy obecnie 30 dzieciaków, to pierwsza taka placówka w okolicy. Rodzice bardzo pozytywnie zareagowali zarówno na powstanie nowego żłobka, jak i oferowany przez nas standard – potwierdza Magdalena Kwiatkowska, dyrektor żłobka Kajtuś w Radomiu, który otrzymał dofinansowanie w 2013 r.

 

Dzięki zmianom w ustawie żłobkowej z 2013 r. o dofinansowanie może ubiegać się więcej podmiotów. To już nie tylko gminy, ale również osoby fizyczne, przedsiębiorcy, a także organizacje pozarządowe. Dotacja może wynieść nawet 80 proc. kosztów inwestycji. Wcześniej ministerstwo dofinansowywało max. 50 proc. inwestycji. Z tego rozwiązania mogły jednak korzystać wyłącznie samorządy.

 

Wyniki konkursu "MALUCH – edycja 2014”  moduł 1

Wyniki konkursu "MALUCH – edycja 2014”  moduł 2

Wyniki konkursu "MALUCH – edycja 2014”  moduł 3

 

źródło: www.mpips.gov.pl« powrót
Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Zgoda jest wymagana
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail/numer telefonu komórkowego informacji handlowej od spółki Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. K. oraz wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.
Obowiązek informacyjny
Działając zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1), dalej jako :”r.o.d.o.” informujemy, iż:
 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest …spółka Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Granicznej 46,dla której Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego prowadzi akta rejestrowe pod nr KRS 0000492823 , NIP 725-193-34-48.
 • W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: abi@mojebambino.pl.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • marketingowym Administratora, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) r.o.d.o.;
  • przesyłania informacji handlowej, w tym realizacji usługi Newsletter pod warunkiem wyrażenia odpowiedniej zgody (art. 6 ust. 1 lit a) r.o.d.o.).
 • Dane osobowe będą przetwarzane do czasu realizacji celu, dla którego zostały zebrane lub do momentu ewentualnego odwołania przez Panią/Pana zgody, a następnie przez okres niezbędny do zabezpieczenia ewentualnych roszczeń związanych z przetwarzaniem danych.
 • Pani/Pana dane osobowe będą udostępniane tylko podmiotom, którym Administrator ma obowiązek przekazywać dane na gruncie obowiązujących przepisów prawa.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy r.o.d.o.
 • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji celów, dla których zostały pobrane.

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional