Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
55 000 miejsc dla dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych

Stawiamy na rozwój placówek dla najmłodszych dzieci. W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel z programu „MALUCH” już 101 mln zł. Nowe miejsca w żłobkach, tworzą także nowe miejsca w pracy dla rodziców - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.


Program „MALUCH 2014” to środki na tworzenie i utrzymanie żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Z dofinansowania - nawet do 80 proc. kosztów - mogą skorzystać samorządy, przedsiębiorcy oraz organizacje pozarządowe.

 

Wyniki konkursu są już znane. Można je sprawdzić na stronie. Ministerstwo przyznało dofinansowanie dla 734 placówek z 350 gmin w całym kraju. Powstaną dzięki temu 53 nowe żłobki i kluby dziecięcy, które przyjmą 2 129 najmłodszych dzieci.

 

Krystyna Konieczny z gdańskiego zespołu żłobków prowadzi dwie placówki: Berek i Guliwer - Nasze dwa żłobki dostają wsparcie z „MALUCHA” od początku istnienia programu. Dzięki temu utworzyliśmy dodatkowe 149 miejsc dla dzieci. Mogliśmy podnieść standard naszych żłobków. Kupiliśmy m.in. nowe zabawki z pianki, które dzieci uwielbiają. Budują z nich domki i  tunele - opowiada.

 

W sumie w latach 2004 - 2013 rząd i samorządy na programy budowy żłobków przeznaczyły ponad 3,7 mld złotych. Dzięki wprowadzonej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w 2013 r. nowelizacji ustawy żłobkowej znacznie łatwiej założyć takie placówki - ograniczono formalności, umożliwiono rejestrację przez Internet. Wzrosło również dofinansowanie od rządu - z 50 do aż 80 proc. Dotację mogą otrzymać już nie tylko samorządy, ale także przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe.

 

Efekty programu „MALUCH” widać gołym okiem. W tym roku rodzice będą mogli skorzystać już z 1564 żłobków i klubików dziecięcych, choć jeszcze trzy lata temu mieliśmy zaledwie 571 takich placówek. Rodzicom łatwiej wrócić do pracy, gdy ich dzieci mają zapewnioną dobrą opiekę - mówi minister Kosiniak-Kamysz.

 

- Dzięki środkom z programu „MALUCH” otworzyliśmy żłobek i klub dziecięcy. Wcześniej w powiecie nie było żadnej placówki dla najmłodszych dzieciaków. W tej chwili opiekujemy się już 50 maluchami – mówi Alicja Misiak ze żłobka nr 8 w Staszowie. Jej placówka znalazła się wśród 12 najlepszych żłobków w Polsce w konkursie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. 

 

źródło: www.mpips.gov.pl« powrót
Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Zgoda jest wymagana
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail/numer telefonu komórkowego informacji handlowej od spółki Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. K. oraz wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.
Obowiązek informacyjny
Działając zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1), dalej jako :”r.o.d.o.” informujemy, iż:
 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest …spółka Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Granicznej 46,dla której Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego prowadzi akta rejestrowe pod nr KRS 0000492823 , NIP 725-193-34-48.
 • W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: abi@mojebambino.pl.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • marketingowym Administratora, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) r.o.d.o.;
  • przesyłania informacji handlowej, w tym realizacji usługi Newsletter pod warunkiem wyrażenia odpowiedniej zgody (art. 6 ust. 1 lit a) r.o.d.o.).
 • Dane osobowe będą przetwarzane do czasu realizacji celu, dla którego zostały zebrane lub do momentu ewentualnego odwołania przez Panią/Pana zgody, a następnie przez okres niezbędny do zabezpieczenia ewentualnych roszczeń związanych z przetwarzaniem danych.
 • Pani/Pana dane osobowe będą udostępniane tylko podmiotom, którym Administrator ma obowiązek przekazywać dane na gruncie obowiązujących przepisów prawa.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy r.o.d.o.
 • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji celów, dla których zostały pobrane.

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional