• Podsumowanie konkursu "Wygraj Salę Marzeń"

  Mały uczeń w szkole - podsumowanie konkursu „Wygraj salę marzeń każdego Pierwszoklasisty, Rodzica i Nauczyciela”


  Konkurs „Wygraj salę marzeń każdego Pierwszoklasisty, Rodzica i Nauczyciela” to już kolejna z inicjatyw podejmowanych przez Moje Bambino, na rzecz dobrej i skutecznej edukacji. Przedsięwzięcie miało na celu wsparcie placówek edukacyjnych w przygotowaniu się do przyjęcia 6-letniego ucznia, rozpoczynającego edukację szkolną. Nagrodą Główną w Konkursie były 3 kompleksowo wyposażone sale o wartości 10 000 PLN każda.


  Konkurs „Wygraj salę marzeń każdego Pierwszoklasisty, Rodzica i Nauczyciela” cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród szkół. Na adres Organizatora napłynęło ponad pół tysiąca zgłoszeń z całej Polski.

  Spośród nadesłanych prac konkursowych Kapituła Konkursu wyłoniła 3 Laureatów, którzy otrzymali Nagrody w postaci sali marzeń oraz wyróżnienie specjalne:


  - Nagroda Główna – SALA MARZEŃ: Publiczna Sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu

  - Nagroda Główna – SALA MARZEŃ: Publiczna Szkoła Podstawowa „Mieszki” w Łodzi

  - Nagroda Główna – SALA MARZEŃ: Szkoła Podstawowa im. płk. Czesława Mączyńskiego w Kaszycach

  - Wyróżnienie Specjalne: Szkoła Podstawowa nr 37 im. Janusza Kusocińskiego w Łodzi


  - Tego typu inicjatywy oceniam bardzo pozytywnie. Jest to nie tylko niepowtarzalna szansa na wzbogacenie placówki, ale przede wszystkim okazja do sprawienia radości dzieciom. Dla nauczyciela jest to niesamowita frajda, że mu się udało zrobić coś dobrego dla nich. Trzeba pamiętać, że to właśnie dzieci są w tym wszystkim najważniejsze.  zwierza się pani Katarzyna Prus, koordynatorka konkursu w Publicznej Sześcioletniej Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Suszu, jednej z nagrodzonych w konkursie placówek.

   

  http://www.mojebambino.pl/zdjecia/image/KLASA%208%20006.jpg

  Publiczna Sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu przed (zdj. u góry) i po (zdj. na dole) przekazaniu nagrody w konkursie

  http://www.mojebambino.pl/zdjecia/image/DSC02587b.jpg


  Firma Moje Bambino bardzo aktywnie włącza się w proces przygotowania przestrzeni edukacyjnej, która ma na celu wsparcie wieloaspektowego procesu rozwoju dziecka. Edukacja zgodna z jego  potrzebami może być skuteczna i atrakcyjna w przestrzeni bezpiecznej i sprzyjającej współdziałaniu nauczyciela i ucznia. Przestrzeń ta powinna być również przyjazna i zbliżona do warunków, jakie dziecko zna i pamięta z przedszkola. Te założenia są podstawą wyboru wyposażenia w salach, które aranżujemy.

  – Dzięki Moje Bambino dzieci, które przyjdą do nas we wrześniu nie przeżyją szoku towarzyszącemu zmianie ich dotychczasowego otoczenia. Nasza nowa sala marzeń przypominać im będzie salę przedszkolną, dzięki czemu będą się czuły bezpiecznie i komfortowo. Będzie tu bardzo podobnie, kolorowo i tak nowocześnie. – podkreśla pani Katarzyna Prus z PSP w Suszu.


  Nasze meble posiadają certyfikaty, są bezpieczne i tworzą przyjemną strefę eksponowania i przechowywania pomocy i zabawek edukacyjnych. Stoliki i krzesła dobrane do wzrostu dzieci, zapewniają prawidłową postawę w czasie zajęć w strefie pracy przy stolikach. Strefa z dywanem umożliwia zabawę i relaks – ważne aspekty dla prawidłowego funkcjonowania dziecka. Moje Bambino oferuje również liczne pomoce dydaktyczne, które wspierają nauczyciela w pracy z małym uczniem.

  - Obecnie dzieci mają raczej siedzący tryb życia, większość czasu spędzają przy komputerze i nie interesują ich tradycyjne klocki. Pomoce dydaktyczne Moje Bambino są bardzo interesujące, kolorowe i będą przemawiać do naszych dzieci, które obecnie są bardzo żądne nowości, bardzo szybko się męczą, nudzą. Zapewnienie im kolorowych i nowoczesnych pomocy na pewno zachęci je do zabawy i nauki. ocenia pani Renata Łaskarzewska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Czesława Mączyńskiego w Kaszycach jednej z placówek nagrodzonych w konkursie.

   http://www.mojebambino.pl/zdjecia/image/DSC02647_WEB.jpg

  Szkoła Podstawowa im. płk. Czesława Mączyńskiego w Kaszycach przed (zdj. u góry) i po (zdj. na dole) przekazaniu nagrody w konkursie

   

  http://www.mojebambino.pl/zdjecia/image/DSC02665_WEB(1).jpg


  Kontynuacją działań na rzecz integracji małego ucznia w szkole jest najnowsza inicjatywa Moje Bambino: newsletter dydaktyczny pt. „Nauczycielskie drogowskazy. Poradnik dla nauczyciela pracującego z uczniem 6-letnim w klasie pierwszej”. Jest on odpowiedzią na potrzeby Nauczycieli zgłaszane podczas tegorocznego cyklu konferencyjnego. Poradnik będzie ukazywać się sukcesywnie co miesiąc i zawierać materiały zgodne z treścią programową w placówkach szkolnych.

  Aby otrzymać newsletter wystarczy zapisać się do listy mailingowej na stronie www.mojebambino.pl
  Informacje na temat bieżących inicjatyw marki publikowane są na stronie: www.mojebambino.pl oraz www.akademiabambino.pl.  « powrót