Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Trzecie cześć "Naszego Elementarza" już w internecie

Podobnie jak pierwsza i druga część "Naszego elementarza" trzecia jest dostępna na stronie: http://www.naszelementarz.men.gov.pl/. Tak jak w przypadku tamtych części każdy zainteresowany może przesłać do MEN swoją opinię na jej temat wykorzystując formularz elektroniczny również umieszczony na stronie resortu.

Z pierwszej części podręcznika uczniowie mają korzystać przez wrzesień, październik i listopad, z drugiej przez - grudzień, styczeń i luty, a z trzeciej w marcu i kwietniu; stąd jej podtytuł "wiosna".

"W trzeciej części – podobnie jak w dwóch poprzednich – dzieci odnajdą znajome osoby: koleżanki i kolegów poznanych w poprzednich odsłonach „Naszego elementarza”. Znów będą czytać, liczyć, badać, dociekać, a książkowi przyjaciele pomogą im zrozumieć otaczający świat" – mówi, cytowana w komunikacie, główna autorka podręcznika Maria Lorek.

Współautorkami trzeciej części "Naszego elementarza" są: Lidia Wollman, która odpowiada za część poświęconą edukacji przyrodniczej i Barbara Ochmańska -odpowiedzialna za część matematyczną.

W trzeciej części podręcznika znajdują się treści z zakresu: języka polskiego, matematyki, przyrody i wiedzy społecznej. W tej części uczniowie poznają m.in. liczby: 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 oraz nowe litery, zmiękczenia i dwuznaki: f, h, ń, ś, ć, ź, ż, rz, sz, cz, dz, dź, dż, ch.

Trzecią część podręcznika, podobnie jak pierwszą i drugą - ma wydrukować Centrum Usług Wspólnych, które jest instytucją gospodarki budżetowej podległą Szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Resort edukacji poinformował, że ostatnia, czwarta część elementarza opublikowana zostanie w internecie jeszcze w trakcie wakacji. Pierwsza zaś, wydrukowana już część podręcznika, jest dystrybuowana do szkół za pośrednictwem kuratoriów oświaty. Do wszystkich placówek ma dotrzeć najpóźniej do 22 sierpnia. Kolejne - trafiać będą sukcesywnie, odpowiednio wcześniej, przed rozpoczęciem pracy z kolejnymi częściami.

Do każdej części "Naszego elementarza" przygotowywany jest też "Poradnik dla nauczyciela klasy pierwszej szkoły podstawowej". Od czerwca w internecie dostępny jest poradnik do pierwszej części podręcznika. Zawiera on propozycje tygodniowych planów pracy, scenariusze zajęć oraz przykładowe karty pracy - gotowe do wykorzystania w miarę potrzeb konkretnych nauczycieli i ich uczniów.

Zgodnie z majową nowelizacją ustawy o systemie oświaty, uczniowie, którzy 1 września tego roku rozpoczną naukę w I klasie szkoły podstawowej, dostaną darmowe podręczniki. Książki te staną się własnością szkoły, mają służyć co najmniej trzem rocznikom.

Nauczyciele będą mogli skorzystać z innego podręcznika niż rządowy "Nasz elementarz" pod warunkiem, że jego zakup sfinansuje organ prowadzący szkołę (w przypadku większości szkół publicznych jest to gmina). Szkoła nie będzie mogła domagać się od rodziców, by kupili podręczniki sami.

"Nasz elementarz" zamówiło ponad 97 proc. wszystkich szkół podstawowych w całej Polsce, w tym ponad 99 procent szkół publicznych. Z danych zebranych przez MEN przy okazji zbierania zamówień na podręczniki wynika, że w I klasach będzie ponad 522 tysięcy uczniów.


źródło: www.prawo.rp.pl« powrót
Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Zgoda jest wymagana
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail/numer telefonu komórkowego informacji handlowej od spółki Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. K. oraz wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.
Obowiązek informacyjny
Działając zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1), dalej jako :”r.o.d.o.” informujemy, iż:
 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest …spółka Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Granicznej 46,dla której Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego prowadzi akta rejestrowe pod nr KRS 0000492823 , NIP 725-193-34-48.
 • W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: abi@mojebambino.pl.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • marketingowym Administratora, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) r.o.d.o.;
  • przesyłania informacji handlowej, w tym realizacji usługi Newsletter pod warunkiem wyrażenia odpowiedniej zgody (art. 6 ust. 1 lit a) r.o.d.o.).
 • Dane osobowe będą przetwarzane do czasu realizacji celu, dla którego zostały zebrane lub do momentu ewentualnego odwołania przez Panią/Pana zgody, a następnie przez okres niezbędny do zabezpieczenia ewentualnych roszczeń związanych z przetwarzaniem danych.
 • Pani/Pana dane osobowe będą udostępniane tylko podmiotom, którym Administrator ma obowiązek przekazywać dane na gruncie obowiązujących przepisów prawa.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy r.o.d.o.
 • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji celów, dla których zostały pobrane.

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional