Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
4 cześć "Naszego Elementarza" już dostępna

Maj i czerwiec – to miesiące, w których pierwszoklasiści będą się uczyć z ostatniej, czwartej części „Naszego elementarza”. Już dziś każdy zainteresowany może ją obejrzeć i zrecenzować na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl


Dzięki tej odsłonie elementarza uczniowie poznają m.in. legendy o Lechu, Czechu i Rusie, o Warsie i Sawie, a także o smoku wawelskim. Nauczą się hymnu i będą robić biało-czerwone kotyliony. Nie zabraknie też matematyki. Pierwszoklasiści będą m.in. ćwiczyć dodawanie i odejmowanie, liczyć dziesiątkami. 

Ważnym elementem czwartej części jest też edukacja przyrodnicza. Dzieci zgłębią tajniki krążenia wody w przyrodzie, dowiedzą się jak powstaje tęcza. 


Autorkami czwartej części są Maria Lorek, Lidia Wollman oraz Barbara Ochmańska.
Podobnie jak w przypadku pierwszej, drugiej i trzeciej części darmowego podręcznika, także i teraz czekamy na opinie i uwagi. Konsultacje społeczne czwartej części potrwają dwa tygodnie - do 11 września 2014 r. Każdy zainteresowany może je przesłać wykorzystując formularz umieszczony na stronie naszelementarz.men.gov.pl

Podręcznik jest wieloletni. Służyć będzie trzem rocznikom pierwszoklasistów. Pierwsza, wydrukowana już część „Naszego elementarza” trafiła do szkół. Uczniowie rozpoczną naukę z nią w najbliższy poniedziałek – 1 września.
Zachęcamy do śledzenia strony 
www.naszelementarz.men.gov.pl 

To tam znajdą Państwo szczegółowe informacje nie tylko na temat „Naszego elementarza”, ale i dotyczące pozostałych zmian w dostępie do podręczników. W zakładce „dla nauczycieli” na bieżąco publikujemy najczęściej pojawiające się w tym kontekście pytania wraz z odpowiedziami.

Reforma rozpoczyna się w tym roku. Od września 2014 r. obejmie pierwszoklasistów. Otrzymają darmowy podręcznik, szkoła – z dotacji celowej – kupi dla nich podręcznik do nauki języka obcego oraz materiały edukacyjne i ćwiczeniowe. Podręczniki będą własnością szkoły, która będzie je wypożyczała uczniom.


źródło: www.men.gov.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional