Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Dofinansowanie wyprawki szkolnej

Resort na swojej stronie zamieścił informacje, że o trybie postępowania w sprawie udzielania pomocy, w tym zasady dotyczące dokumentów jakie należy przedkładać wnioskując o pomoc, reguluje rozporządzenie Rady Ministrów z 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz.U. poz. 1024).

W przypadku ubiegania się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego (§ 2 ust. 5 ww. rozporządzenia), do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów. W uzasadnionych przypadkach zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów możliwe jest załączenie oświadczenia o wysokości dochodów.

Ważne! Jeśli rodzina starająca się o dofinansowanie wyprawki szkolnej korzysta z zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego, to do zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów załącza zaświadczenie o korzystaniu z tych świadczeń rodzinnych.

Wniosek o wyprawkę dotyczący pomocy dla uczniów niepełnosprawnych posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (§ 2 ust. 2 ww. rozporządzenia) należy zaopatrzyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

W przypadku ubiegania się o pomoc dla uczniów nie spełniających kryterium dochodowego, na podstawie przesłanek określonych w art. 7 ustawy dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (§ 2 ust. 6 ww. rozporządzenia), do wniosku – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – należy dołączyć uzasadnienie.

 

Źródło: www.prawo.rp.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional