Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Zapraszamy na jesienne szkolenia

Jesteśmy zespołem ekspertów praktyków. Mamy doświadczenie w zakładaniu i prowadzeniu placówek wczesnej edukacji, przede wszystkim przedszkoli i punktów przedszkolnych, a od niedawna również żłobków. Wspieramy osoby pragnące założyć własne przedszkole lub żłobek. Organizujemy praktyczne szkolenia indywidualne i grupowe z zakresu zakładania i prowadzenia placówek wczesnej edukacji i opieki wysokiej jakości, w tym m.in.:  wymagań lokalowych i sanitarno-higienicznych,  finansów, zmian prawnych, współpracy z rodzicami, koncepcji pedagogicznych, wyboru programu edukacyjnego i wewnętrznej organizacji placówki. Doradzamy jak projektować, przebudowywać, modyfikować budynki przeznaczone na działalność przedszkola lub żłobka. Pomagamy zebrać niezbędną dokumentację i uzyskać dofinansowanie. Piszemy projekty unijne i rozliczamy wnioski.

 

 

24 września i 21 października: „Niepubliczne przedszkole za złotówkę”

Wkrótce każda gmina w Polsce będzie miała obowiązek zapewnienia miejsc w przedszkolach „za złotówkę” dla wszystkich przedszkolaków powyżej 3 roku życia z jej terenu. Nasze  szkolenie skierowane do właścicieli niepublicznych przedszkoli i punktów przedszkolnych, dotyczące zmian w systemie wychowania przedszkolnego rozłożonych na lata 2014- 2017. Wiedza zdobyta na szkoleniu pozwoli już teraz przygotować się do nowego wyzwania dla oświaty niepublicznej – pełnego upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Szczegółowe informacje : www.przedszkolezlobek.pl

 

30 września :  „Dzieci z niepełnosprawnościami w przedszkolach niepublicznych”

Zaledwie 1% przedszkolaków stanowią dzieci z niepełnosprawnościami. Wśród uczniów szkół podstawowych odsetek ten jest ponad dwukrotnie wyższy. Rodzicom i nauczycielom nadal brakuje wiedzy na temat znaczenia wczesnej diagnozy i procedur związanych z orzecznictwem. Podczas szkolenia powiemy jak pozyskać środki na finansowanie  wspomagania rozwoju dzieci z niepełnosprawnościami..

Szkolenie kierujemy do właścicieli i dyrektorów niepublicznych przedszkoli i punktów przedszkolnych.

Szczegółowe informacje : www.przedszkolezlobek.pl

 

8 października : „Żłobek, klub dziecięcy, grupa żłobkowa w przedszkolu, dzienny opiekun – proces tworzenia miejsca opieki dla dzieci do lat 3″ .

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą założyć żłobek, klub dziecięcy, zarejestrować prowadzoną już działalność, utworzyć grupę żłobkową w przedszkolu lub poszerzyć dotychczasową ofertę. Podpowiadamy jak skorzystać z resortowego programu MALUCH.

Zapraszamy firmy, osoby fizyczne, samorządy terytorialne, organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne.

Szczegółowe informacje :

www.przedszkolezlobek.pl

 

 

 « powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional