Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Przybywa nowych miejsc opieki nad dziećmi

Od uruchomienia rządowego programu MALUCH liczba instytucji opieki nad dziećmi wzrosła o ponad 300%. Liczba żłobków i klubów dziecięcych wzrosła z 571 w 2011 r. do 2 294 w grudniu 2014 r. Tym samym zwiększyła się liczba dzieci, które mogą korzystać z profesjonalnej opieki z 32 tys. w 2011 r. do 70,3 tys. w grudniu tego roku.

 

O dofinansowanie budowy żłobka lub jego prowadzenia otrzymać może gmina lub podmiot prywatny. W tegorocznej edycji programu dofinansowanie otrzymało 20 950 miejsc opieki z 376 gmin, a środki przeznaczone z budżetu na jego realizację wyniosły 101 mln zł.

 

W gminach gdzie nie ma żłobka rodzice mogą otrzymać pomoc ze strony opiekunów dziennych, a rodzice, którzy potrzebują opieki nad dzieckiem w krótszym wymiarze czasu mogą korzystać z klubów dziecięcych.

 

Program MALUCH prowadzony jest przez ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej od 2011 roku. Dzięki niemu w całej Polsce powstało 1902 nowych instytucji opieki nad dziećmi.


źródło: www.mpips.gov.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional