Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Gminy zapewnią pięciolatkom transport do przedszkola

W myśl nowej ustawy z 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty DzU z 18 lipca 2013 r., poz. 827, przedszkola powinny być tak rozlokowane, aby pięciolatek miał do nich nie dalej niż 3 km. W przeciwnym wypadku gmina organizuje transport dzieciom bądź zwraca rodzicom koszty transportu.

 

Nowe przepisy zobowiązują wójta do pisemnego wskazania rodzicom placówki, zarówno tej publicznej, jak i tej niepublicznej, w której ich dziecko może korzystać z wychowania przedszkolnego. Obowiązek taki powstanie, gdy dziecko zgłoszone podczas rekrutacji nie zostanie przyjęte do przedszkola publicznego bądź niepublicznej formy wychowania przedszkolnego, dotowanej przez gminę i pobierającej opłaty, nie wyższe niż 1 zł za godzinę, za zajęcia ponadprogramowe.

 

Istotne jest również, że gminna sieć powinna zapewniać czterolatkom możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego, przy czym ich zapewnienie im transportu nie należy już do obowiązków gminy.

 

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional