Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
800 tys. dla placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

Ruszyła kolejna edycja Programu „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie”. Każda z 20 placówek wyłonionych w konkursie otrzyma dotację w wysokości 40 tys. zł.

W ramach Programu wyłonione w konkursie placówki otrzymają dodatkowe środki finansowe na rozwijanie środowiskowej działalności dla dzieci i młodzieży w gminach. Mogą je wykorzystać na doposażenie placówek wsparcia dziennego, zorganizowanie wypoczynku letniego lub zimowego, w tym wyjazdów o charakterze edukacyjno-wypoczynkowym, czy organizowania imprez edukacyjno – kulturalnych, takich jak wyjścia do kina, teatru czy muzeum.

Na ubiegłoroczną edycję Programu Ministerstwo również przekazało 800 tys. zł. Pieniądze trafiły m.in. do gdańskiej Świetlicy w Gościnnej Przystani Dom Sąsiedzki, na projekt „Razem cieplej, razem mądrzej, razem wyraźniej – podniesienie standardu pracy placówki oraz podniesienie jakości zajęć logopedycznych i rewalidacyjnych”. Z dofinansowania skorzystały Świetlica Socjoterapeutycznej (Ostrów Mazowiecka) na program „Stwórzmy dzieciom lepszą przyszłość” i placówka wsparcia dziennego w Gowinie, realizująca zadanie „Dobrze być z rodziną”.

O dotacje w konkursie mogą ubiegać się gminy oraz podmioty, które prowadzą placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży (świetlica, ognisko wychowawcze, klub młodzieżowy) na podstawie przepisów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Oferty można składać w Regionalnych Ośrodkach Polityki Społecznej Urzędów Marszałkowskich poszczególnych województw lub w Urzędach Marszałkowskich, w terminie do 20 marca 2015 r.

 

Źródło: www.mpips.gov.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional