Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Czwarta część "Naszego Elementarza" rusza do szkół

Od 19 lutego br. rozpocznie się dystrybucja do szkół czwartej części podręcznika dla klasy I „Nasz Elementarz" w wersji standardowej. Książki powinny dotrzeć do wszystkich szkół najpóźniej do 20 marca br.. Podobnie jak przy dystrybucji części trzeciej, szkoły nie musiały składać zamówień na podręczniki w aplikacji, ponieważ lista dystrybucyjna została opracowana i zweryfikowana podczas dostarczania poprzednich części podręcznika.


Analogicznie jak podczas dostarczania poprzedniej części, konieczne jest potwierdzenie odbioru podręczników ze wskazaniem liczby otrzymanych egzemplarzy oraz liczby odebranych paczek dostarczonych przez dystrybutora. Szkoły muszą dokonać potwierdzenia niezwłocznie po ukazaniu się w aplikacji danych wpisanych przez dystrybutora. Jest to niezbędne i stanowi podstawę do uznania należności za wykonaną usługę oraz daje gwarancję dostarczenia do szkół „Naszego Elementarza" w terminie.


W przypadku otrzymania mniejszej liczby podręczników, niż wynika to z listy dystrybucyjnej, należy wskazać w aplikacji liczbę faktycznie otrzymanych egzemplarzy i wybrać status zamówienia „dostarczono mniej". Brakująca liczba podręczników zostanie dostarczona przez dystrybutora. Po odebraniu brakujących podręczników należy w aplikacji uaktualnić liczbę otrzymanych podręczników oraz zmienić status zamówienia na „odebrane". Natomiast w przypadku otrzymania większej liczby podręczników, niż wynika to z listy dystrybucyjnej, należy poinformować o tym fakcie koordynatora dystrybucji w firmie dystrybucyjnej, podając dane szkoły i liczbę dodatkowych egzemplarzy, które dystrybutor powinien od Państwa odebrać.


Jeżeli wśród dostarczonych do szkół podręczników, znajdą się egzemplarze wadliwe fabrycznie (wada fizyczna papieru uniemożliwiająca korzystanie z całości lub części podręcznika, zszycie jedną zszywką, brak zszywki, pomylona kolejność stron, brak stron, zszycie „do góry nogami", rozmazany druk, itp.), należy je przekazać do koordynatora w kuratorium oświaty, który dokona ich wymiany z rezerwy pozostającej w jego dyspozycji. Liczbę wadliwych podręczników należy wpisać w aplikacji, opisując wadę.


Natomiast jeśli dostarczone podręczniki będą nosiły ślady uszkodzenia podczas pakowania lub transportu, należy liczbę uszkodzonych podręczników wraz z opisem powstałego uszkodzenia wpisać w aplikacji. W przypadku widocznych śladów uszkodzenia paczek dostarczonych przez kuriera, musi zostać sporządzony opisujący te uszkodzenia protokół, podpisany przez kuriera i osobę odbierającą podręczniki. Dystrybutor będzie zobowiązany do wymiany podręczników uszkodzonych podczas pakowania lub transportu.


Szczegółowe instrukcje dotyczące wypełniania aplikacji znajdują się na portalu systemu informacji oświatowej (www.sio.men.gov.pl w zakładce Pomoc / Instrukcje użytkownika / Podręcznik).

 

Źródło: www.men.gov.pl « powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional