Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Sejm podtrzymał obowiązek szkolny dla sześciolatków

Na początku roku został złożony do Sejmu obywatelski projekt, znoszący obowiązek szkolny dla sześciolatków. W myśl nowelizacji to rodzice mieliby decydować o tym czy posłać pociechę do szkoły w wieku 6 czy 7 lat. Głównym argumentem przemawiającym za słusznością takiego projektu, był „dystans”, który dzieli sześciolatki i siedmiolatki.

W czwartek odbyło się pierwsze czytanie i głosowanie nad projektem. Za jego odrzuceniem głosowało 233 posłów, 192 było przeciw zaś 6 wstrzymało się od głosu. Podczas pierwszego czytania za odrzuceniem opowiedziały się kluby PO i PSL. Negatywną opinię o projekcie przedstawiło też Ministerstwo Edukacji Narodowej. Za dalszą pracą nad propozycją były PiS i SLD oraz KPSP. Twój Ruch nie przedstawił swojego stanowiska. W praktyce oznacza to, że sześciolatki od września tego roku pójdą do szkoły, zaś pięciolatki do przedszkola.

Źródło: www.prawo.rp.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional