Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Ulgi podatkowe na żłobki i przedszkola zakładowe

Dokonanie stosownych zmian w ustawach o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) oraz osób fizycznych (PIT) trafiło do Wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Projekt ma być realizacją zapowiedzi zwiększenia w latach 2015 – 2020 wsparcia na opiekę nad dziećmi pracowników.

Mają ruszyć prace zmierzające do realizacji obiecanego wsparcia. Za opracowanie projektu odpowiedzialny jest wiceminister finansów Jarosław Neneman.

Według zmian, pracodawcy tworzący przyzakładowe żłobki i przedszkola będą mogli zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na uruchomienie takich placówek, co wiąże się z niższym podatkiem dochodowym. Ponadto będą mogli też wliczać w swoje koszty podatkowe do 300 zł miesięcznie (na jedno dziecko) z wydatków jakie ponoszą na dofinansowanie przyzakładowego żłobka lub przedszkola, a także z wydatków na dopłaty dla dzieci pracowników uczęszczających do innego żłobka lub przedszkola.

Rodzice natomiast nie będą musieli płacić podatku dochodowego od rozmaitych świadczeń uzyskiwanych od pracodawcy z tytułu uczęszczania ich dzieci do przyzakładowych placówek opiekuńczych.

Planowane zmiany nie odbierają obecnie funkcjonujących dofinansowań z zakładowych funduszów świadczeń socjalnych na prowadzenie przyzakładowych przedszkoli i żłobków.

 

Źródło: www.pb.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional