Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
MEN wymieni zniszczone podręczniki dla klasy I

MEN nie przygotowało konkretnych wytycznych, dotyczących tego kiedy elementarz nie nadaje się do dalszego użytkowania. To dyrektor placówki ocenia stan książki i decyduje o tym, czy będzie ona przekazana kolejnym rocznikom. W niektórych przypadkach rodzice mogli oddawać pieniądze za zniszczone przez dzieci książki, czyli 4,34 PLN za każdą część elementarza. Zdarzały się jednak przypadki, kiedy ta opłata nie była przerzucana na rodzica, tylko regulowana przez szkołę.

Pierwszaki zniszczyły ponad 30 tysięcy egzemplarzy pierwszej części Naszego Elementarza, co stanowi około 5 % nakładu. W efekcie Ministerstwo Edukacji Narodowej zamówiło już dodruk brakujących elementarzy i będzie musiało dosłać je do szkół. Resort zapewnia, że od września na pewno wszystkie dzieci będą mieć książki.

Projekt rządowego podręcznika zakłada, że uczniowie pierwszych klas, a od tego roku również drugich, otrzymają zestaw podręczników, za który rodzic nie będzie musiał płacić. Obie publikacje zostały napisane na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Resort zakładał, że owe książki powinny wytrzymać co najmniej trzy lata.

 

Źródło: www.serwisy.gazetaprawna.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional