Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Dodatkowe środki dla nowo wybudowanych szkół

Dofinansowanie obejmuje sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń dydaktycznych w nowo wybudowanych obiektach szkół i placówek oświatowych. Do wniosku z tego tytułu należy dołączyć dokument potwierdzający pozwolenie na użytkowanie obiektu lub wstępny protokół odbioru. Nieprzekraczalny termin składania wniosków upływa 30 lipca 2015 r. Dofinansowanie obejmuje wyłącznie wydatki, które nie są klasyfikowane jako wydatki majątkowe.

Dodatkowe środki pochodzą z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2015. O dodatkowe środki ubiegać się mogą m.in. te samorządy, w których funkcjonują szkoły podstawowe ogólnodostępne prowadzące edukację włączającą. Rezerwą części oświatowej subwencji ogólnej dysponuje minister finansów, po zasięgnięciu opinii ministra edukacji oraz reprezentacji jednostek samorządu terytorialnego. Podział rezerwy następuje nie później niż do 30 listopada każdego roku. Środki przekazywane są jednostkom samorządu terytorialnego przez ministra finansów. Kryteria podziału rezerwy ustala natomiast ministerstwo edukacji.

 

Źródło: www.serwis-edukacyjny.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional