Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Mniejsza dotacja na program "Książki Naszych Marzeń"

Na realizację programu „Książki naszych marzeń”, rząd przeznaczy 20 mln zł (uchwała nr 77/2015 Rady Ministrów z 26 maja 2015 r., Dz.U. z 2015 r. poz. 759). Ze wstępnych danych, zgromadzonych przez MEN, wynika że do programu zgłosiło się zaledwie 10 tys. z niemal 13 tys. uprawnionych do udziału szkół. W praktyce może to oznaczać zmniejszenie dotacji z resortu nawet o 5 mln złotych.

W zależności od liczby uczniów szkoły mogły się ubiegać o 1000, 1300 lub 2170 zł dofinansowania. Warunkiem jest wygospodarowanie przez organ prowadzący 20 – procentowego wkładu własnego. To właśnie mogło być głównym powodem nie zgłoszenia się części placówek. Dla około 5 % szkół barierę stanowił brak szkolnej biblioteki. Kolejną przeszkodą mogły stanowić liczne wymagania, określone w rozporządzeniu.

Wysyłając wniosek, szkoły zobowiązywały się między innymi do tego, że przeprowadzą co najmniej dwa wydarzenia promujące czytelnictwo, zorganizują spotkanie z rodzicami, na którym będą poruszone te kwestie, a także umożliwią uczniom korzystanie z biblioteki w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Niewykorzystane środki pozostaną w budżecie resortu.

 

Źródło: www.serwisy.gazetaprawna.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional