Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Zmiany w dotacji na wychowanie przedszkolne

Zmiany obejmują § 5 ust. 1 rozporządzenia podstawowego z 13.08.2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 956, ze zm.) wraz załącznikami nr 1 i 2. Treść tych przepisów uzupełniono o odniesienie do rozdziału „80149 – Realizacja zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego”. Po wprowadzeniu zmiany przepisy omawianego rozporządzenia będą spójne z rozporządzeniem Ministra Finansów z dn. 16.12.2014 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz.U. poz. 1952), które w § 1 pkt 1 lit. h wprowadziło w dziale „801 – Oświata i wychowanie” nowy rozdział 80149.

Ponadto wprowadzono również, na wniosek wojewodów, zmianę w § 2 ust. 2 rozporządzenia podstawowego z 13.08.2013 r., polegającą na wydłużeniu terminu sporządzenia i przekazania Ministrowi Finansów wniosków o uruchomienie środków budżetu państwa – termin ten wydłużono z 7 do 14 dni. Ma to umożliwić jeszcze lepsze przygotowanie przez wojewodów wniosków przekazywanych następnie do Ministra Finansów.

 

Źródło: www.serwis-edukacyjny.pl« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional