• Zapraszamy na III Kaliską konferencję Dyrektorów i Nauczycieli oraz Przedstawicieli Terytorialnych Organów Samorządowych!

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
  13-14 września 2013r.
  na
  III KALISKĄ KONFERENCJĘ DYREKTORÓW i NAUCZYCIELI oraz Przedstawicieli Terytorialnych Organów Samorządowych

  pt. „Zmiana metod nauczania, drogą do sukcesu polskiej edukacji”
  (szczegóły w biuletynie informacyjnym w załączniku na końcu wiadomości)
   

  Konferencja odbędzie się w auli i salach wykładowych
  Uniwersytetu Adama Mickiewicza
  Wydział Pedagogiczno - Artystyczny w Kaliszu
  ul. Nowy Świat 28-30, 62-800 Kalisz


  Szanowni Państwo,

          już dziś mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Kaliską Konferencję Dyrektorów i Nauczycieli, to już trzecia edycja. Poprzednie konferencje cieszyły się dużym zainteresowaniem z Państwa strony i dlatego postanowiliśmy, wzorując się na konferencji KASSK, rozszerzyć tegoroczną do dwóch dni (rozszerzona również o uczestnictwo Przedstawicieli Organów Samorządowych). Pierwszy dzień plenarny jest w pełni dedykowany dyrektorom placówek oświatowych i samorządowcom, natomiast drugi dzień, oprócz kolejnych wykładów kierowanych do dyrekcji szkół i samorządowców jest dniem warsztatowym, na który szczególnie zapraszamy nauczycieli. Swoją obecność potwierdzili znani Państwu z poprzednich lat wykładowcy: prof. Maciej Sysło i prof. Stanisław Dylak, jak również dyrektor gimnazjum, promotor konferencji KASSK - mgr Dariusz Stachecki.

  Swoje wykłady poprowadzą również: przedstawiciel Komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Koordynator projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" - Krzysztof Wojewodzic, przedstawiciel firmy Bajor Consulting - zajmującej się opracowywaniem wniosków dot. pozyskiwania środków unijnych - Przemysław Bajor, a także przedstawiciele firm partnerskich. Pragnę podkreślić, że III Kaliską Konferencję Dyrektorów i Nauczycieli objęli honorowym patronatem: Prezydent Miasta Kalisza, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu. Konferencja ma na celu poruszyć szereg aspektów metodologii nauczania - bardzo istotnych dla dzisiejszej edukacji, pokazać rozwiązania i możliwości z jakich nauczyciel może korzystać, lub jakimi może się wspierać w ramach swoich zajęć. W ramach prowadzonych wykładów omawiane będą również zagrożenia jak i metody ochrony w internecie. Bardzo ważnym aspektem jakiego będziemy dotykać podczas trwania konferencji będzie cyfryzacja szkół. Na pytania z tego zakresu postarają się Państwu odpowiedzieć zaproszeni przez nas nauczyciele informatyki z którymi zrealizowaliśmy klika projektów „Cyfrowa szkoła". Interesującym elementem konferencji będzie z pewnością temat pozyskiwania środków unijnych na cyfryzację szkół i działania jakie są z tym związane w latach 2014-2020.
   

  Kliknij aby zobaczyć program konferecnji  « powrót