Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
MEN nie planuje zmian w ustawie przedszkolnej

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikowano w środę oficjalny komunikat w sprawie tzw. ustawy przedszkolnej.

     Bogatą ofertę zajęć mają zapewnić samorządy oraz dyrektorzy przedszkoli. Zajęcia dodatkowe w przedszkolu publicznym muszą być finansowane z budżetu przedszkola i nie mogą wiązać się z ponoszeniem dodatkowych opłat przez rodziców. Wszelkie próby uzyskania finansowania tzw. zajęć dodatkowych od rodziców są sprzeczne z obowiązującymi od września przepisami.

    Dotacja w 2013 roku wynosi 414 zł na jedno dziecko w wieku od 2,5 do 6 lat w wychowaniu przedszkolnym (przedszkolu, oddziale przedszkolnym i innej formie wychowania przedszkolnego). Oznacza to, że na 25-osobowy oddział przedszkolny miesięcznie przekazywana będzie kwota w wysokości 2 587,5 zł.

źródło: http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5613%3Amen-nie-planuje-zmian-w-ustawie-przedszkolnej&catid=254%3Aprzedszkola-2011-default&Itemid=317« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional