Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Miliard na żłobki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zamieściło informacje o dotychczasowych działaniach związanych z powstawaniem nowych miejsc opieki dzienniej dla dzieci w wieku do lat trzech.

Dużą popularnością cieszy się resortowy program „Maluch”. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na jego realizację przekazało od 2011 roku niemal 90 mln zł. Dzięki tym funduszom samorządy zadeklarowały powstanie ok. 10 tys. nowych miejsc opieki dla dzieci do lat trzech. W drugiej edycji programu rozdzielono między zainteresowanych 20 mln zł. Dodatkowe 20 mln zł dostały samorządy na utrzymanie placówek. Kwota dofinansowania na dziecko w przypadku żłobków wyniosła 1050 zł, klubów dziecięcych - 520 zł, a opiekuna dziennego - 1050 zł. - Najważniejsze, że rozdzielone z programu dotacje pomniejszają opłaty ponoszone przez rodziców - zwraca uwagę minister Kosiniak-Kamysz.

Na Wasze pytania chętnie odpowiedzą eksperci ministerstwa. Każdy może je zadać na Facebooku (facebook.com/MamoToJa) lub telefonicznie pod numerem telefonu 22 661 11 17. Eksperci będą do Waszej dyspozycji w godzinach 11-13 (facebook) i 10-14 (dyżur telefoniczny).

więcej informacji TUTAJ

źródło:http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5538,6451,miliard-na-zlobki.html« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional