Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Dziecinnie proste e-podręczniki

Wraz z ogólnodostępnymi zasobami edukacyjnymi ruszyła platforma internetowa www.epodreczniki.pl. Zgodnie z zapowiedziami publiczna, testowa wersja platformy wraz z przykładowymi rozdziałami e-podręczników do matematyki uruchomiona została 30 września 2013 r. Przez najbliższe dwa lata projektu stopniowo będzie zmieniać się zarówno jej funkcjonalność, jak i zakres prezentowanych e-podręczników.
Podstawowym celem projektu „E-podręczniki do kształcenia ogólnego” jest opracowanie kompletu podręczników szkolnych w wersjach elektronicznych, obejmującego 62 e-podręczniki. Wraz z 2.500 zasobów edukacyjnych (filmy, mapy interaktywne, audiobooki, lektury) będą one bezpłatnie udostępniane uczniom, ich rodzicom i nauczycielom na specjalnej platformie internetowej. Od września 2015 roku szkoły będą mogły korzystać z gotowych, bezpłatnych e-podręczników do 14 przedmiotów, dla szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

 

źródło:http://www.men.gov.pl/index.php/aktualnosci2/744-projekt-e-podreczniki-w-2014-roku« powrót

Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional