Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Pakiet pomocy Planu Daltońskiego

Dni tygodnia - przesuwanka

Listwa pozwala na zamocowanie kieszonek do ściany. Dostosowana wymiarem do szerokości 4 kieszonek.
• wym. 105 x 15 cm 

 

Dni tygodnia

Elementy wykonane ze sklejki ilustrujące dni tygodnia. Umieszczone na tygodniowej tablicy zadań wskazują dzieciom odpowiedni dzień tygodnia. Mogą również służyć do ćwiczeń i zabaw przy stole lub na tablicy
• 7 elementów z magnesem
• wym. 8 x 8 cm

 

 Plan dnia

Ilustracje obowiązków, zadań i rytmu dnia. Dzięki ilustracjom "rytmu dnia" dzieci czują się współodpowiedzialne za codzienne wydarzenia i uczą się planować swój czas. Z obrazków nauczyciel na początku każdego dnia układa przebieg zajęć umieszczając je na tablicy magnetycznej. Dzięki wydzielonej tablicy obowiązków dzieci uczą się współodpowiedzialności za salę oraz pomoce szkolne. Imię lub symbol dziecka dodajemy pod ilustracją przypisanej mu czynności. W ten sposób dość ławo można zweryfikować kto za co jest odpowiedzialny. Estetyczne ilustracje wykonane na sklejce znakomicie nadają się również do ćwiczeń językowych poprzez tworzenie historyjek obrazkowych lub opisywanie pojedynczych obrazków.
• 24 elementy z magnesem
• wym. 8 x 8 cm

 

Obowiązki

• 15 elementów z magnesem
• wym. 8 x 8 cm

 

Zadania

• 18 elementów z magnesem
• wym. 8 x 8 cm

 

Tablica planu dnia

Tablica, która może być zawieszona w pionie lub w poziomie. Pozwala na prezentację ilustracji przedstawiających kolejne czynności zaplanowane przez nauczyciela na dany dzień.
• wym.: 24 x 100 cm

 

Tygodniowa tablica zadań

Nieodmiennym atrybutem daltońskich grup przedszkolnych jest "tygodniowa tablica zadań". Podczas porannych zajęć dziecko musi dokonać wyboru spośród zadań umieszczonych na tablicy przez nauczyciela (co tydzień nauczyciel wybiera kilka różnych zadań spośród programu przypisanego dla grupy wiekowej). Elementami tygodniowej tablicy zadań są: symbole dni tygodnia, symbole zadań oraz krążki magnetyczne w kolorach dni tygodnia. Dziecko po wykonanej pracy za pomocą symbolu zaznacza na tablicy wykonanie zadania. Nauczyciel w każdym z dni tygodnia szybko jest w stanie sprawdzić, które dziecko wykonuje jaką pracę i ile mu jeszcze zostało do końca tygodnia. Tablica posiada również miejsce do przechowywania magnetycznych krążków.
• wym. 80 x 100 cm

 

Magnetyczne krążki

Kolorowe krążki magnetyczne służą do zaznaczania na tablicy tych zadań, które zostały wykonane przez dziecko w danym dniu. Kolory krążków odpowiadają kolorom dni tygodnia zaznaczonym na listwie (036051) i elementach z dniami tygodnia (036046).
• 25 szt.
• śr. 2,5 cm.

• 036055 żółte
• 036056 zielone
• 036057 czerwone
• 036058 pomarańczowe
• 036059 niebieskie

 

Zegar organizujący czas

Ten nietypowy zegar pozwala zrozumieć dzieciom długość upływającego czasu. Kiedy mówimy do dziecka: "masz na to: 5, 10 czy 15 minut" możemy być pewni, że nie rozumie ono jak długo ma daną czynność wykonywać. Zegar ze specjalną tarczą i mechanizmem zegara pozwala zilustrować dzieciom przedział czasowy: 5, 10, 15 i 30 minutowy.

 

Sygnalizator

Sygnalizator służy nauczycielowi w niewerbalnej komunikacji z dziećmi. Pozwala w widoczny sposób (za pomocą obręczy) zaznaczyć czy dana aktywność może być wykonywana czy też powinna zmierzać ku końcowi lub zakończyć się. Sygnalizator umieszczony w podstawie można postawić na biurku, szafce, ale również można zawiesić go na ścianie.

 

"Pedagogika planu daltońskiego"

Pedagogika planu daltońskiego, książka, której autorami są  Roel Rohner i Hans Wenke, to praca zawierająca najważniejsze treści z trzech poprzednich książek tych samych autorów, traktujących o planie daltońskim. Roel Rohner jest przewodniczącym Dalton International, a Hans Wenke konsultantem ds. pedagogiki planu daltońskiego. Książka poza częścią opisową, dotyczącą samego systemu, opowiada wiele o sposobach wdrażania go w codziennej pracy nauczyciela. Jest pełna opisów praktycznych rozwiązań, które w powiązaniu z merytoryczną podbudową wyjaśniają wszelkie problemy, z jakimi spotyka się nauczyciel, podejmując się pracy według pedagogiki wywodzącej się z teorii Helen Parkhurst. Duża liczba załączników, tabel, zdjęć to porcja gotowych rozwiązań, narzędzi i podpowiedzi dla tych wszystkich, którzy ten system wybrali w swojej poracy z dziećmi. Bedzie to również doskonały podręcznik dla studentów i pedagogów praktyków, którzy chcą poszerzać swój zasób wiedzy pozwalający udoskonalać warsztat pracy. Osobowości autorów, ich doświadczenie, merytoryczna opieka reformatorów polskiej oświaty oraz atrakcyjna forma graficzna, jaką uzyskała ta publikacja to dodatkowe atuty tej książki.

 

Przedszkolna plansza zadań

 

do góry

« powrót


Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional