Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    
Akademia Bambino
Plansza Miasto

Opis zabawy:

Tematyka miasteczka i rozmieszczone na planszy różne elementy mogą pomagać w doskonaleniu umiejętności wypowiadania się. Do wykorzystania z dużą grupą, podzieloną na mniejsze zespoły – wielkość planszy pozwala wszystkim na uważne przyglądanie się temu, co się na niej dzieje. Pracując z mniejszą ilością dzieci można zastosować planszę w zajęciach terapeutycznych, grając z wykorzystaniem dwóch kostek: jednej z oczkami i drugiej kolorowej. Poruszamy się o określoną ilość pól i w określonym kierunku (każdy kolor na drugiej kostce oznacza inny kierunek). Przede wszystkim zabawa ma sprawiać radość, a zmiana jej wariantów jedynie ją urozmaica.

Kolejny wariant:

Na każdym z czterech boków planszy stoi po jednym z uczestników zabawy i ma do dyspozycji strzałki i cyfry. Zadaniem każdego z uczestników będzie ułożenie drogi dojścia np. do ZOO, pamiętamy, że jedna kratka to jedno pole (kratka podzielona na pół również jest jednym polem).

 

Potrzebne pomoce:

- Maxi plansza "Plansza miasto" (070021)

- Strzałki (500060)

- Woreczki z grochem cyfry (500083)

- Duże kostki (500168)

- Duża kostka z kolorami (604075)

 

Opis produktu:

Plansze wykonane są z solidnej tkaniny, nadającej się do prania w pralce automatycznej. Dołączone do zestawu stalowe szpilki oraz specjalne otwory w planszy pozwalają na stabilne przymocowanie jej do podłoża na zewnątrz - np. na trawie. Plansze posiadają antypoślizgowy spód, co pozwala na bezpieczną zabawę w pomieszczeniach. Do każdej planszy dołączone są: instrukcja, 4 szpilki oraz torba do przechowywania. • wym. ok. 150 x 150 cm
Plansza prezentuje małe miasteczko z instytucjami: ratusz, kościół, przedszkole, straż pożarna, policja oraz miejsca, w których dziecko może wypoczywać: lodziarnia, basen, plaża, kino, zoo itp. Przez miasteczko przechodzą różne drogi (podzielone są na równe segmenty). Zabawa utrwala pojęcia: nad, obok, na prawo, na lewo, w przód, w tył itp. Wielkość pól dostosowana jest do stopy dziecka. Dodatkowo 10 kolorowych pól na obrzeżu planszy posiada swoje odpowiedniki na planszy - ten z zawodników, który dotrze do swojego punktu przy pomocy kostki do gry jako pierwszy - wygrywa.

 

do góry

« powrót


Wpisz poprawnie swój adres e-mail
Jesteś już zapisany na nasz newsletter

Partnerzy:
Moje BambinoZegar SłonecznyAlter EdukacjaInstytut Komeńskiego
Partner medialny:
wychowanie w przedszklu
Valid XHTML 1.0 Transitional