GDAŃSK – 24 PAŹDZIERNIKA 2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji “EduTrendy“, której tematyka koncentruje się wokół głównych trendów w edukacji, w tym: wspieraniu rozwoju umiejętności cyfrowych nauczycieli, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji, roli kadry kierowniczej oświaty w budowaniu i wdrażaniu nowych strategii rozwoju oraz praktycznych aspektach implementacji metody projektów zwłaszcza z wykorzystaniem nowych technologii.

Wydarzenie to także okazja do zdobycia praktycznych umiejętności wykorzystania technologii w pracy z uczniami oraz zdobycia wiedzy o dokumentacji, wymaganiach i praktyce w ocenie pracy dyrektora. Przygotowaliśmy dla Państwa punkt darmowych konsultacji nt. zadań szkolnych koordynatorów cyfrowych oraz eksperckich porad dot. doboru laptopa do potrzeb i preferencji nauczyciela.

Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny.

Zapisz się na konferencję!
Ogólnopolski cykl konferencji EduTrendy

MIEJSCE KONFERENCJI 

MERCURE GDAŃSK STARE MIASTO

Jana Heweliusza 22, 80-890 Gdańsk

 

Hotel położony w centrum Gdańska

Praktyczne warsztaty dla uczestników konferencji

WARSZTAT I

Inteligentna klasa – praktyczne wykorzystanie inteligentnych technologii w codziennej pracy

 

Marcin Pogorzelski

WARSZTAT II

Modele robotyczne LEGO® Education SPIKE ™ Prime w pracy z projektem interdyscyplinarnym – nowatorskie rozwiązania metodyczne

 

Piotr Borowik

WARSZTAT III

Ocena pracy dyrektora bez tajemnic – wymagania, dokumentacja, praktyka

 

Anna Stalmach-Tkacz

Warsztat I – Inteligentna klasa – praktyczne wykorzystanie inteligentnych technologii w codziennej pracy.

Ekspert przedstawi realne przykłady wykorzystania technologii w codziennej pracy nauczyciela. Warsztat to niepowtarzalna szansa, by rozwinąć umiejętności w tworzeniu lekcji opartych na nowatorskich rozwiązaniach.

Warsztat II – Modele robotyczne LEGO® Education SPIKE ™ Prime w pracy z projektem interdyscyplinarnym.

Warsztat to doskonała okazja do poznania nowoczesnych metod pracy z wykorzystaniem modeli robotycznych LEGO® Education SPIKE ™ Prime. Biorąc w nim udział, dowiesz się, jak integrować technologię i różnorodne dziedziny w jednym projekcie interdyscyplinarnym.

Warsztat III – Ocena pracy dyrektora bez tajemnic – wymagania, dokumentacja, praktyka.

Podczas warsztatu będziecie mieli okazję poznać metody efektywnej dokumentacji osiągnięć i wyzwań, które umożliwią precyzyjną analizę działań placówki, jak również wiele przydatnych informacji o strategiach zarządzania i komunikacji.

W ramach katalogu STEAM chcemy również zaprezentować Modułowy system ClassWise
Roboty w edukacji

Prelegenci, uznani praktycy z zakresu edukacji

Ekspert zagraniczny na konferencji edukacyjnej
Ekspert zagraniczny

Vittorio Belloni

Nauczyciel uczniów z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi w Instytucie "Andrea Ponti" w Gallarate. Członek "Zespołu Innowacji Cyfrowych" Instytutu. Podczas konferencji opowie o dobrych praktykach zagranicznych.

Nauczyciel uczniów z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi w Instytucie "Andrea Ponti" w Gallarate. Członek "Zespołu Innowacji Cyfrowych" Instytutu.
Aktywnie interesuje się nauczaniem wspieranym przez nowe technologie. Jest szkoleniowcem w ogólnokrajowych projektach Future Smart Teacher, Future Lab Plus, Future Lab Go, S.T.E.A.M., Next to the Future.
Twórca projektu "Magikering", który łączy w sobie Dydaktykę, Naukę i Iluzjonizm, któa jest jego drugą wielką pasją po nauczaniu. Celem magikeringu jest wykorzystanie siły efektu magicznego, aby przyciągnąć uwagę ucznia, rozbudzić jego ciekawość i chęć odkrycia "tajemnicy", zmotywować do myślenia krytycznego i radosnego podejścia do nauki.
Jest głównym bohaterem licznych projektów i konferencji, które łączą magię i dydaktykę, uwiecznione na taśmach przez włoską telewizję.
Ekspertka ds. pozyskiwania dofinansowań
Ekspertka ds. pozyskiwania dofinansowań

Daria Korcz

Ekspertka od spraw pozyskiwania finansowania zewnętrznego w postaci dofinansowań z funduszu zarówno krajowego, jak i unijnego.Od 2009 roku realizuje działania związane z oceną, sporządzaniem, rozliczaniem i kontrolingiem projektów unijnych.

Ekspertka od spraw pozyskiwania finansowania zewnętrznego w postaci dofinansowań z funduszu zarówno krajowego, jak i unijnego.
Od 2009 roku realizująca działania związane z oceną, sporządzaniem projektów unijnych, ich rozliczaniem i kontrolingiem.
Z zamiłowania pasjonatka nowych technologii wykorzystywanych w edukacji i szkoleniach.
Broker innowacji, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju, z powodzeniem realizująca m.in. projekty badawczo-rozwojowe w różnorodnych branżach oaz odpowiedzialna za wdrożenie szeregu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych w szkołach. Specjalizująca się szczególności w projektach miękkich (Rozwój Społeczny/POWER), projektach badawczo-rozwojowych (POIR, Nowoczesna Gospodarka) oraz projektach inwestycyjnych.
Prelegentka na konferencji edukacyjnej
Dyrektor handlowy firmy edukacyjnej Moje Bambino

Ewa Myka-Zaprawa

Z wykształcenia pedagog. Wnikliwa obserwatorka zmian i trendów w obszarze oświaty. Dba o utrzymanie edukacyjnego oraz innowacyjnego przeznaczenia oferty Moje Bambino.

Z wykształcenia pedagog, doświadczenie zdobywała jako manager.
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Studiów Podyplomowych „Zarządzanie dla Menedżerów Sprzedaży” na Uniwersytecie Warszawskim. W firmie Moje Bambino odpowiada za politykę handlową i zarządza 70 – osobowym zespołem przeszkolonych Konsultantów, zajmujących się doradztwem przy wyborze mebli, pomocy dydaktycznych, asortymentu pod projekty. Opracowuje strategię i plany sprzedaży oraz nadzoruje ich realizację. Aktywnie uczestniczy w doborze asortymentu do oferty katalogowej Moje Bambino.
Jest wnikliwą obserwatorką zmian i trendów, dba o utrzymanie edukacyjnego oraz innowacyjnego przeznaczenia oferty Moje Bambino.
Ekspert edukacji w duchu steam
Nauczycielka, trenerka w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog

Mariola Fik

Miłośniczka edukacji w duchu STEAM. Trenerka w stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. Została jedną ze 100 osób wyróżnionych przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych. Miłośniczka edukacji w duchu STEAM.

Z wykształcenia bibliotekarka i nauczycielka, trenerka w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. W 2018 roku była jedną ze 100 osób wyróżnionych przez SPRUC za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych. Miłośniczka edukacji w duchu STEAM. Z pasją programuje i majsterkuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W pozornie zwyczajnych rzeczach widzi materiały do eksperymentowania. Bliska jest jej edukacja przez doświadczanie. Związana z takimi projektami jak My Digital Life, Solve for Tomorrow, Informatyka bez Granic, czy Amazon Kindloteka STEM.
Ekspertka i prowadząca warsztaty na konferencji edukacyjnej
Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli

ANNA STALMACH-TKACZ

Prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji „EDU-MONTIS”, ekspert ds. nowych rozwiązań prawnych w oświacie, ekspert procesowego wspomagania szkół i koordynator sieci dyrektorskich, dyplomowany coach.

Dyrektor GES SOKRATES, prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji „EDU-MONTIS”, ekspert ds. nowych rozwiązań prawnych w oświacie, ekspert procesowego wspomagania szkół i koordynator sieci dyrektorskich, dyplomowany coach, certyfikowany Lider Kształcenia na odległość, współtwórca ŚLĄSKIEJ SZKOŁY ĆWICZEŃ, edukator oświaty, autorka systemów IT zarządzania w oświacie, autorka programów nauczania, e-materiałów, podręczników oraz metodyki na platformę ZPE, ekspert w projektach MEiN.
Jakub Desperk ekspert ds. nowych technologii
Pasjonat nowych technologii, ekspert Lenovo

Jakub Desperak

Pasjonat nowych technologii, doświadczenie zdobywał w ugruntowanej na rynku firmie Microsoft. Współpraca z licznymi partnerami i ekspertami pozwoliła mu w pełni zrozumieć trendy oraz potrzeby sektora edukacyjnego

Pasjonat nowych technologii, który swoje doświadczenie zdobywał w Microsoft, zajmując się rodziną produktów Surface oraz rozwiązaniami wideokonferencyjnymi. Współpraca z licznymi partnerami i ekspertami pozwoliła mu w pełni zrozumieć trendy oraz potrzeby sektora edukacyjnego, a proponowane rozwiązania skutecznie zwiększyć efektywność przekazywania wiedzy. Jakub wierzy, że jakość nauczania jest ściśle powiązana z używanymi rozwiązaniami oraz dojrzałością technologiczną zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Edukacja o bezpieczeństwie cyfrowym, chmurze oraz sztucznej inteligencji z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań może więc stanowić kolejny przełom w sektorze edukacyjnym, prowadząc do poszerzania kompetencji cyfrowych tysięcy młodych Polaków.

Warsztaty poprowadzą 

Prowadzący warsztaty podczas konferencji EduTrendy
Learning & Development Manager, Photon Education

Marcin Pogorzelski

Inicjator szeregu akcji i projektów skierowanych do dzieci i młodzieży, mających na celu krzewienie wiedzy z dziedziny ekonomii i wzmacniania postaw pro-przedsiębiorczych.

Ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej na wydziale Public Relations.
W swojej pracy stara się łączyć doświadczenie zdobyte w pracy w biznesie z potrzebami obszaru edukacji dzieci i młodzieży. Blisko związany ze środowiskiem nauczycielskim w zakresie edukacji z obszaru przedsiębiorczości. Inicjator szeregu akcji i projektów skierowanych do dzieci i młodzieży, mających na celu krzewienie wiedzy z dziedziny ekonomii, jak i wzmacniania postaw pro-przedsiębiorczych.
W Photon Education odpowiedzialny za szkolenia oraz kontakty z Edukatorami i Użytkownikami Robota Photon.
Od 15 lat certyfikowany trener rozwoju umiejętności miękkich.
Prowadzący warsztaty z Lego na konferencji edukacyjnej
Specjalista do spraw szkoleń w Moje Bambino

Piotr Borowik

Doświadczony szkoleniowiec. Przez wiele lat zajmował się szkoleniami z zakresu sprzętu IT oraz nowych technologii, swoją wiedzę wykorzystuje obecnie szkoląc w Moje Bambino z nowych rozwiązań technologicznych.

Przez wiele lat zajmował się szkoleniami z zakresu sprzętu IT oraz nowych technologii. Procesory, Python czy Scratch nie są mu obce. W Moje Bambino odpowiedzialny za szkolenia, przygotowujące nauczycieli do pracy z rozwiązaniami dostępnymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości, takimi jak: drukarki 3D, roboty Photon, mikrokontrolery czy zestawy Lego®Education.
Ekspertka i prowadząca warsztaty na konferencji edukacyjnej
Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli

ANNA STALMACH-TKACZ

Prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji „EDU-MONTIS”, ekspert ds. nowych rozwiązań prawnych w oświacie, ekspert procesowego wspomagania szkół i koordynator sieci dyrektorskich, dyplomowany coach.

Dyrektor GES SOKRATES, prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji „EDU-MONTIS”, ekspert ds. nowych rozwiązań prawnych w oświacie, ekspert procesowego wspomagania szkół i koordynator sieci dyrektorskich, dyplomowany coach, certyfikowany Lider Kształcenia na odległość, współtwórca ŚLĄSKIEJ SZKOŁY ĆWICZEŃ, edukator oświaty, autorka systemów IT zarządzania w oświacie, autorka programów nauczania, e-materiałów, podręczników oraz metodyki na platformę ZPE, ekspert w projektach MEiN.

Harmonogram:

9.15 – 10.00
Rejestracja/ Aktywności na stoiskach
10.00 – 10.10
Powitanie uczestników
10.15 – 11.00
Anna Stalmach-Tkacz
Szkoła nowoczesnych technologii czy szkoła rozwoju? Rola kadry kierowniczej oświaty w budowaniu i wdrażaniu nowych strategii rozwoju - zasoby, kompetencje, perspektywy
11.00 - 11.30
Mariola Fik
"Inteligentna klasa" - czy to już możliwe? Rewolucja w sposobach współczesnego nauczania
11.30 - 12.00
Vittorio Belloni
New technologies and inclusivity: the best practices from Italian schools/ Nowe technologie a edukacja włączająca: najlepsze praktyki z włoskich szkół
12.00 – 12.30
Ewa Myka-Zaprawa
Strefa STEAM w każdej klasie. Jak Laboratoria Przyszłości zmieniają standardy nauczania
12.30 - 13.00
Przerwa
13.00 - 13.30
Daria Korcz
Potrzeby rozwojowe szkół - finansowanie
13.30 - 14.00
Jakub Desperak
Lenovo: Nasz Przewodnik po Edukacji Przyszłości
14.00 - 14.30
Zakończenie konferencji

Harmonogram warsztatów:

13.00 - 14.00
Marcin Pogorzelski
Inteligentna klasa – praktyczne wykorzystanie inteligentnych technologii w codziennej pracy (warsztat dla zainteresowanych)
13.00 - 14.00
Piotr Borowik
Modele robotyczne LEGO® Education SPIKE ™ Prime w pracy z projektem interdyscyplinarnym - nowatorskie rozwiązania metodyczne (warsztat dla zainteresowanych)
14.00 - 15.00
Anna Stalmach-Tkaczyk
Ocena pracy dyrektora bez tajemnic - wymagania, dokumentacja, praktyka (warsztat dla zainteresowanych)

Rejestracja na wydarzenie – ZAPISZ SIĘ!

Nie ma wolnych miejsc na żadną z konferencji
  • Korzystając z formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez stronę www.akademiabambino.pl zgodnie z polityką prywatności https://akademiabambino.pl/polityka-prywatnosci/ oraz polityką prywatności Polityka prywatności – Photon Education, w  celach organizacji i przeprowadzenia konferencji pt. “„EduTrendy”
  •  Właścicielem Portalu Internetowego i jednocześnie Administratorem przetwarzanych danych osobowych jest spółka Moje Bambino Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Granicznej 46, dla której Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego prowadzi akta rejestrowe pod nr KRS 0000961115 , NIP 725-193-34-48
  • Administratorem przetwarzanych danych osobowych jest również PHOTON ENTERTAINMENT SP. Z O.O. z siedzibą w Białymstoku i adresem: ul. Narodowych Sił Zbrojnych 3, 15-690 Białystok, NIP 9662102678, REGON 363861420, o kapitale zakładowym w wysokości 13 250,00 zł, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Białegostoku w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000605171
Powrót na stronę główną konferencji!

ORGANIZATOR KONFERENCJI

PATRONAT HONOROWY

PATRONAT MERYTORYCZNY KONFERENCJI

FOTORELACJA Z WYDARZEŃ Z POPRZEDNICH LAT: