CYKL OGÓLNOPOLSKICH KONFERENCJI EDUTRENDY
Cykl ogólnopokolskiej konferencji EduTrendy’23 skierowanej do dyrektorów szkół i nauczycieli, przedstawicieli samorządów i powiatów, kierowników administracyjnych i gospodarczych, a także konsultantów cyfrowych dobiegł końca.
Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną wymianę poglądów. To był wspaniały czas!
Najlepsi specjaliści w dziedzinie edukacji, podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat: rozwoju umiejętności cyfrowych, oceny pracy dyrektora czy aktywizujących metod nauczania.
Zachęcamy do pobierania prezentacji eksperckich i dzieleniem się nimi z innymi.
Materiały pokonferencyjne
Kliknij i pobierz interesującą Cię prezentację
Pierwszy w Polsce bezpłatny serwis Arteterapeutyczny przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W serwisie nagrania bajek i opowiadań, ścieżki muzyczne, poradnik metodyczny, fiszki z poradami, teksty w j.polskim i j.angielskim. https://cultureofmind.pl/
Fotorelacja EduTrendy’23:
Przeżyjmy to jeszcze raz!
Korzyści z udziału w EduTrendach’23
- Cenna wiedza, jak wykorzystać sztuczną inteligencję w procesie nauczania, otwierająca przed nauczycielami i uczniami zupełnie nowe perspektywy
- Skuteczne narzędzia do oceny pracy zgodne z nowymi wymaganiami
- Praktyczne wskazówki dotyczące zajęć prowadzonych metodą projektów edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii, pozwalająca przygotowywać dla uczniów dynamiczne i angażujące lekcje
- Bogaty pakiet bezpłatnych materiałów konferencyjnych oraz dostęp do prezentacji eksperckich
- Udział w bezpłatnych konsultacjach specjalisty na temat zadań szkolnych koordynatorów cyfrowych
- Wymiana doświadczeń związanych z wykorzystaniem nowych technologii w edukacji włączającej z gościem zagranicznym Vittorio Belloni.
PROGRAM:
PRAKTYCZNE WARSZTATY
Inteligentna klasa – praktyczne wykorzystanie inteligentnych technologii w codziennej pracy.
Marcin Pogorzelski
Podczas warsztatu ekspert przedstawił realne przykłady wykorzystania technologii w codziennej pracy nauczyciela. Warsztat był niepowtarzalną szansą, by rozwinąć umiejętności w tworzeniu lekcji opartych na nowatorskich rozwiązaniach.
Modele robotyczne LEGO® Education SPIKE ™ Prime w pracy z projektem interdyscyplinarnym.
Piotr Borowik
Warsztat stanowił doskonałą okazję do poznania nowoczesnych metod pracy z wykorzystaniem modeli robotycznych LEGO® Education SPIKE ™ Prime. Biorąc w nim udział członkowie dowiedzieli się, jak integrować technologię i różnorodne dziedziny w jednym projekcie interdyscyplinarnym.
Ocena pracy dyrektora bez tajemnic – wymagania, dokumentacja, praktyka. Anna Stalmach-Tkacz
Podczas warsztatu dyrektorzy mieli okazję poznać metody efektywnej dokumentacji osiągnięć i wyzwań, które umożliwią precyzyjną analizę działań placówki, jak również wiele przydatnych informacji o strategiach zarządzania i komunikacji.
PRELEGENCI, UZNANI PRAKTYCY Z ZAKRESU EDUKACJI
Od 2009 roku realizująca działania związane z oceną, sporządzaniem projektów unijnych, ich rozliczaniem i kontrolingiem.
Z zamiłowania pasjonatka nowych technologii wykorzystywanych w edukacji i szkoleniach.
Broker innowacji, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju, z powodzeniem realizująca m.in. projekty badawczo-rozwojowe w różnorodnych branżach oaz odpowiedzialna za wdrożenie szeregu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych w szkołach. Specjalizująca się szczególności w projektach miękkich (Rozwój Społeczny/POWER), projektach badawczo-rozwojowych (POIR, Nowoczesna Gospodarka) oraz projektach inwestycyjnych.
Aktywnie interesuje się nauczaniem wspieranym przez nowe technologie. Jest szkoleniowcem w ogólnokrajowych projektach Future Smart Teacher, Future Lab Plus, Future Lab Go, S.T.E.A.M., Next to the Future.
Twórca projektu "Magikering", który łączy w sobie Dydaktykę, Naukę i Iluzjonizm, któa jest jego drugą wielką pasją po nauczaniu. Celem magikeringu jest wykorzystanie siły efektu magicznego, aby przyciągnąć uwagę ucznia, rozbudzić jego ciekawość i chęć odkrycia "tajemnicy", zmotywować do myślenia krytycznego i radosnego podejścia do nauki.
Jest głównym bohaterem licznych projektów i konferencji, które łączą magię i dydaktykę, uwiecznione na taśmach przez włoską telewizję.
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Studiów Podyplomowych „Zarządzanie dla Menedżerów Sprzedaży” na Uniwersytecie Warszawskim.
W firmie Moje Bambino odpowiada za politykę handlową i zarządza 70 – osobowym zespołem Konsultantów, zajmujących się doradztwem przy wyborze mebli, pomocy dydaktycznych, asortymentu pod projekty. Opracowuje strategię i plany sprzedaży oraz nadzoruje ich realizację.
Aktywnie uczestniczy w doborze asortymentu do oferty katalogowej Moje Bambino.
Jest wnikliwą obserwatorką zmian i trendów, dba o utrzymanie edukacyjnego oraz innowacyjnego przeznaczenia oferty Moje Bambino.
Jego prelekcja na konferencji EduTrendy’23 będzie skoncentrowana na praktycznych aspektach implementacji metody projektów w edukacji STEAM – czyli efektywnym wdrażaniu i zarządzaniu projektami edukacyjnymi przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii, tak aby skutecznie osiągać celowe efekty w uczeniu się i nauczaniu.
Jest entuzjastą nowych technologii i ich efektywnego wykorzystania w trakcie zajęć szkolnych, mając na uwadze dobro i udoskonalenie procesu edukacyjnego.
WARSZTATY PROWADZILI:
W swojej pracy stara się łączyć doświadczenie zdobyte w pracy w biznesie z potrzebami obszaru edukacji dzieci i młodzieży. Blisko związany ze środowiskiem nauczycielskim w zakresie edukacji z obszaru przedsiębiorczości. Inicjator szeregu akcji i projektów skierowanych do dzieci i młodzieży, mających na celu krzewienie wiedzy z dziedziny ekonomii, jak i wzmacniania postaw pro-przedsiębiorczych.
W Photon Education odpowiedzialny za szkolenia oraz kontakty z Edukatorami i Użytkownikami Robota Photon.
Od 15 lat certyfikowany trener rozwoju umiejętności miękkich.